Поле "{field}" пустое или имеет неверный формат.
На сколько месяцев подписка?
Код проверки неверен
Чи треба повідомляти омбудсмена про "особливу" обробку персональних даних всім суб'єктам господарюва
Просмотров
2009

Прочитала в одному з бухгалтерських видань, що всі суб’єкти господарювання (зокрема приватні підприємці) у сфері продажу товарів (робіт, послуг), які використовують платіжні термінали, зобов’язані повідомляти омбудсмена про обробку персональних даних. Чи так це насправді?

 

На запитання читача відповідає юрист, керівник аналітичного відділу компанії «Дінай» Ганна Степанець

 

Ні, це не зовсім так. Пояснимо, чому.

 

Як відомо, з 1 січня 2014 року замість реєстрації бази ПД з’явилося нове поняття — повідомлення омбудсмена про обробку ПД, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних.

 

Перелік тих даних, обробка яких є «особливо ризикованою», міститься у Порядку повідомлення, що затверджений наказом омбудсмена від 8 січня 2014 р. №1/02-14.

 

Так, дійсно, одним з видів таких даних є інформація щодо місцеперебування та/або шляхів пересування особи (інформація, що дає можливість визначити місцеперебування конкретної особи у певному часовому просторі).

 

У своєму роз’ясненні до Порядку повідомлення омбудсмен наводить приклади таких даних: зняття готівкових коштів у банкоматах, використання платіжної чи будь-якої іншої іменної картки при розрахунках за товари та послуги, білінгові системи мобільних операторів, геолокаційні послуги мобільних операторів, використання іменних квитків. Напевно, саме цей приклад і став відправною точкою для висновків, що їх зробили у друкованому виданні.

 

Але давайте з’ясуємо, хто саме є володільцем персональних даних у випадку використання особою платіжної картки. Дані щодо цієї операції потрапляють безпосередньо або через спеціальні процесингові центри у банк, який обслуговує платіжний термінал. Тож, на нашу думку, саме банк і є володільцем цих даних, а отже, і обов’язок повідомлення про їх обробку лягає саме на банк, а не на суб’єкт господарювання, що використовує платіжний термінал. До речі, нашу думку підтвердили і в секретаріаті омбудсмена, куди ми звернулися за усним роз’ясненням.

 

Більш детальну інформацію з цієї теми можна знайти в нашій статті «Повідомляємо омбудсмена про «особливу» обробку персональних даних», що публікувалася у 4-му номері журналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти» за 2013 рік.

Добавить комментарий

Facebook
Пользователи

Комментарии | 0

Подписка на новости
Подпишись на рассылку новости по e-mail
Интервью
Олег Ковригин
«Британский офтальмологический центр»: международный опыт для украинских пациентов